Przekłuwanie uszu – czy to naprawdę konieczne?


Przekłuwanie uszu nie jest surowo zabronione. Jest to zabieg medyczny, który służy ważnemu celowi. Nie jest bolesna ani szkodliwa. W rzeczywistości jest to dla niektórych rytuał przejścia. Ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, zanim to zrobisz. Jeśli zastanawiasz się nad przekłuciem uszu, oto kilka rzeczy do rozważenia. Po pierwsze, zastanów się, czy procedura jest naprawdę konieczna.

rytuał przejścia

W niektórych kulturach przekłuwanie uszu jest rytuałem, który oznacza wejście dziecka w dorosłość. Można to zrobić zaraz po urodzeniu, chociaż niektóre kultury wstrzymują się z przekłuwaniem uszu do ukończenia przez dziecko co najmniej 16 roku życia. Przekłuwanie uszu jest bardzo bezpieczną praktyką i nie powinno powodować długotrwałego uszkodzenia ucha.

W hinduizmie przekłuwanie uszu jest uważane za ważny rytuał przejścia. Jest to jeden z 16 sanskarów, które wyznaczają różne etapy w życiu dziecka. Jest powszechny wśród chłopców i dziewcząt. Chłopcy są często przekłuwani w prawym uchu, podczas gdy dziewczęta w lewym.

Przekłuwanie uszu odbywa się zazwyczaj w salonie. Powinieneś odwiedzić czyste studio piercingu, aby uniknąć infekcji. Procedura nie jest szkodliwa, jeśli podejmiesz niezbędne środki ostrożności, ale ważne jest, aby dokładnie umyć ręce przed dotknięciem obszaru. Ważne jest również, aby piercing był czysty i suchy. Proces gojenia trwa chwilę, więc musisz uzbroić się w cierpliwość.

Przekłuwanie uszu nie zawsze jest akceptowane przez społeczeństwo. Niektórzy rodzice uważają, że jest to lekceważące i okaleczające. Inni postanowili pozwolić swoim córkom zdecydować, kiedy będą na to gotowi. Niektórzy rodzice żałują, że nie przekłuwali swoich córek, gdy były młodsze, ponieważ byli zbyt przestraszeni.

zabieg medyczny

Przekłuwanie uszu jest medycznie bezpieczną procedurą, ale zdarzają się pewne komplikacje. Mogą wystąpić infekcje i krwawienia, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co robić później. Jeśli jesteś rodzicem, który chce przekłuć uszy swojemu dziecku, postępuj zgodnie z wytycznymi określonymi przez lekarza. Po zabiegu nie należy dotykać miejsca przekłucia, ponieważ może to spowodować infekcję.

Podczas gdy niektóre kultury przekłuwają niemowlęta, gdy są jeszcze bardzo młode, większość lekarzy zaleca poczekanie, aż dziecko skończy co najmniej cztery miesiące i otrzyma dwa zestawy szczepień. Metalem używanym do przekłuwania jest nikiel, który można znaleźć w większości biżuterii kosmetycznej. Wiele stopów srebra, białego i niskokaratowego żółtego złota również zawiera nikiel.

Wybór medycznie akredytowanej placówki do przekłuwania jest najlepszą opcją. Licencjonowany specjalista medyczny powinien stosować metody sterylne, takie jak sterylne zestawy do przekłuwania uszu. Ponadto niezbędne jest sterylne środowisko, aby uniknąć infekcji. Podczas gdy niektóre lokalne sklepy z piercingiem w centrach handlowych mogą oferować niższe ceny, piercing w licencjonowanej placówce medycznej jest znacznie bezpieczniejszą opcją.

Większość kolczyków goi się w ciągu sześciu tygodni, ale niektóre zagoją się całkowicie po miesiącach. Po przekłuciu kolczyki powinny być suche i czyste przez rok lub dłużej. Powinieneś również umyć ręce przed dotknięciem płatków uszu. Powinieneś także uczyć dzieci, aby nie dotykały płatków uszu, gdy jeszcze się goją.

zabieg kosmetyczny

Przekłuwanie uszu to prosty zabieg wykonywany w gabinecie lekarskim. Zwykle trwa około godziny i obejmuje znieczulenie miejscowe. Czas rekonwalescencji jest minimalny, a pacjenci mogą wrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu. Pacjenci mogą wykonać reperację uszu sześć do ośmiu tygodni po pierwszym zabiegu.

Podczas tej procedury w płatku ucha tworzy się mały otwór poprzez przekłucie ucha. Zazwyczaj otwór jest wyciągany i zszywany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu okolice otworu oczyszcza się nadtlenkiem i maścią bacytracyną. Większość pacjentów odczuwa jedynie niewielki ból. Pacjenci mogą przyjmować Tylenol, aby zmniejszyć dyskomfort.

Przekłuwanie uszu to popularny zabieg kosmetyczny dostępny zarówno dla młodych, jak i starszych pacjentów. Pacjenci mogą rozpocząć zabieg już w wieku 7 lat. Opieka pooperacyjna obejmuje noszenie opaski na głowę. Zabieg można wykonać w gabinecie lub na sali operacyjnej.

Ważne jest, aby po przekłuciu ściśle przestrzegać instrukcji dotyczących pielęgnacji. Większość piercerów wyśle ​​Ci szczegółowe instrukcje dotyczące pielęgnacji, ale powinieneś również przestrzegać ogólnych wytycznych. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu czyścić obszar tylko czystymi rękami. Należy również unikać dotykania przekłutego obszaru, chyba że go czyścisz. Następnie należy go czyścić co najmniej dwa razy dziennie roztworem soli fizjologicznej lub gazą.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *